دراپ چیست

دراپ چیست؟

دراپ

اکثر افراد با اصطلاح دراپ که در نحوه ی طبقه بندی کت و شلوار اشنایی کاربرد دارد انشنایی ندارند. بنابراین ما به صورت خلاصه و مفید کاربرد دارپ را در صنعت کت و شلوار برای شما عزیزان قرار دادیم .

دراپ چیست؟

دراپ چیست؟

دراپ چیست؟

در تئوری اختلاف دور سینه و کمر  در واحد اینچ را  دراپ مینامند. اما به صورت عملی تعریف اندکی متفاوت را میتوان به شرح زیر ارائه کرد.

دراپ استاندارد

 برش استاندارد یا  دراپ ۶ :برشی است که برای افرادی با اندام متناسب نه خیلی چاق و نه خیلی لاغر تعریف می شود. (قد کت :استاندارد، قد آستین : استاندارد، محیط کت : استاندارد).

 

برش ورزشی یا دراپ ۸

مناسب برای افرادی که قد بلند تری به نسبت اندامشان دارند یا به عبارتی با توجه به قدشان لاغر تر هستند. همچنین کسانی که قد آستین بلند تری نیاز دارند . (قد کت :بلند تر، آستین کت بلند تر، محیط کت : جذب تر)

دراپ عمومی در ایران

برای کت و شلوارهای مدل امریکایی که در ایران نیز بیشترین کاربرد را دارند کت و شلوار ها عموماً دراپ ۶ دارند. برای مثال، کت و شلواری با سایز ۴۸ شلواری با سایز ۴۲ را دارا می باشد. دراپ کت و شلوارهای مدل اروپایی (مدل کمر تنگ و جذب) عموماً ۷ می باشد.

محاسبه شلوار با استفاده از کت

برای محاسبه سایز شلوار برای این مدل کت و شلوارها کافیست عدد ۱۸ را از اندازه سرشانه کم کرد، آنگاه ساز شلوار مشخص می شود. نکته قابل توجه در شلوارهای کت و شلوار، امکان تنگ یا گشاد نمودن کمر آنها به اندازه نیم تا یک سایز می باشد.

لذا برای آنکه شلوار مناسب اندام فرد داشته باشد نگرانی زیادی وجود نخواهد داشت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 1 =